Alkavat ryhmät Psykoterapeutit

Täydentyvä ryhmä nuorille aikuisille alkaen syksystä 2019

iltaisin , Liisankatu 21 B 11, 00170 Helsinki.

Seppo Ahtola, 041 518 9100,  uusisuunta2020@gmail.com Ryhmäpsykoterapian ja ryhmäpsykoanalyysin kouluttaja

Täydentyvä ryhmä nuorille alkaen syksystä 2019

Liisankatu 21 B 11, 00100 Helsinki

Seppo Ahtola, 041 518 9100, uusisuunta2020@gmail.com Ryhmäpsykoterapian ja ryhmäpsykoanalyysin kouluttaja

Täydentyvä ryhmä nuorille alkaen syksystä 2019, jotka kärsivät ahdistuneisuus/jännitys-oireista, tai jos on muuten vaikea avata keskustelua sosiaalisissa tilanteissa.

Ryhmä nuorille aikuisille

Ma 15-16.30, Tampere Kuninkaankatu

Heikki Aitalaakso, 040-545 5565, heikki.aitalaakso@kolumbus.fi

Täydentyvä ryhmä nuorille aikuisille, vapaita paikkoja.

Täydentyvä ryhmä aikuisille

To 17.30-19.00, Tampere Kuninkaankatu

Heikki Aitalaakso, 040-545 5565, heikki.aitalaakso@kolumbus.fi

Täydentyvä ryhmä aikuisille, vapaita paikkoja.

Täydentyvä psykoanalyysiryhmä

Ti 17.30-19.00 Mannerheimintie 98 A 27

Ryhmäpsykoterapian ja ryhmäpsykoanalyysin kouluttaja  Kaj J. Davidkin, 0400 912 161

Ryhmässä yksi miespaikka vapaana.

Täydentyvä psykoanalyysiryhmä

to 16.15-17.45, Hki, Mannerheimintie 98 A 27

Ryhmäpsykoterapian ja ryhmäpsykoanalyysin kouluttaja  Kaj J. Davidkin, 0400 912 161

Ryhmäpsykoanalyytikko  Kaj J. Davidkinin täydentyvässä psykoterapiaryhmässä on vapautunut tilaa yhdelle naisjäsenelle.

Lisätietoja

Aikuisten uusi täydentyvä psykoterapiaryhmä 14.8.19

keskiviikkoisin 15.45-17.15 Töölössä

Ursula Hallas 0504904607 ursulahallas@gmail.com

Lisätietoja

Aikuisten ryhmä helmikuussa 2019

torstaisin klo 16.45-18.15 Mikonkatu 20 Helsinki

Ursula Hallas 0504904607 ursulahallas@gmail.com

Lisätietoja

Täydentyvä psykoterapiaryhmä

Döbelninkatu 6, Helsinki

Ursula Hallas 0504904607 ursulahallas@gmail.com

2-3 paikkaa vapautumassa elokuussa 2019. Keskiviikkoisin klo 18.45-19.15

Lisätietoja

Uusi psykoterapiaryhmä Kampissa

ke 18:30-20:00, Helsinki Kamppi Malminkatu 24 A 5

Ryhmäpsykoterapian ja ryhmäpsykoanalyysin kouluttaja, PsL Kari Kaarento, puh 040 5335 087 karikaarento@gmail.com

Äskettäin aloittaneessa psykoterapiaryhmässä tilaa muutamalle uudelle potilaalle 2018

Lisätietoja

Paikkoja täydentyvässä ryhmässä Kampissa

ti 16:30-18:00, Helsinki Kamppi Malminkatu 24 A 5

Ryhmäpsykoterapian ja ryhmäpsykoanalyysin kouluttaja, PsL Kari Kaarento puh 040 5335 087 karikaarento@gmail.com

Täydentyvässä ryhmässä tilaa mies- ja naispotilaille vuonna 2018

Lisätietoja

Uusi psykoterapiaryhmä valokuvaterapeuttisin menetelmin

Ryhmä kokoontuu Kampissa Helsingissä maanantaisin klo 17.15-18.45

Ryhmäpsykoanalyytikko, ryhmäpsykoterapeuttikouluttaja Sanna Kaisla-Jokinen 0400 465532 kaisla.jokinen@gmail.com www.kaisla-jokinen.fi

Lisätietoja

Herkille ja erityisherkille henkilöille kohdennettu psykoterapiaryhmä

Helsinki, Etu-Töölö, Museokatu 42 A 11

Maj-Lis Kartano 041 461 1915 maj-lis.kartano@oivallus.net

Herkille ja erityisherkille henkilöille kohdennettu psykoterapiaryhmä alkanut Helsingissä syksyllä 2016

Lisätietoja

Syksyllä 2017 alkanutta täydentyvää psykoterapiaryhmää aikuisille täydennetään syksyllä 2018

Itäinen Pitkäkatu 36 B 06100 Porvoo, Östra Långgatan 36 B 06100 Borgå

Ryhmäpsykoterapeutti Monika Kauppila 040-5658955 monika.kauppila@outlook.com

Täydentyvät ryhmä aikuisille

Tampere, Åkerlundinkatu 3 B 4.krs.

Arja Kiuru, 040 5437903, www.arjakiuru.fi

Vapaita paikkoja on.

Täydentyvät ryhmät nuorille aikuisille

Tampere, Åkerlundinkatu 3 B 4.krs.

Arja Kiuru, 040 5437903, www.arjakiuru.fi

Täydennä ryhmiä syksyllä 2019

Täydentyvä psykoterapiaryhmä

ke klo 17.30–19.00, Helsinki Ruusulankatu 14

Kari Kurkela 050 5561870 kari.kurkela@professori.fi

Täydentyvä psykoterapiaryhmä Töölössä

Lisätietoja

UUSI PSYKOTERAPIARYHMÄ AIKUISILLE TIKKURILASSA

Vernissakatu 1

Marja Louhi 050-589 3508 marja.louhi@elisanet.fi

Lisätiedot: http://www.tikkurilanterapia.fi/Ryhm%C3%A4psykoterapia.php https://minduu.fi/fi/profiili/marja_louhi

PSYKOTERAPIARYHMÄ YKSINHUOLTAJILLE

tiistaisin 14.45 – 16.15, Sibeliuksenkatu, Töölö, Helsinki

Helena Niemi 0400 965 416 helena.niemi50@gmail.com

Ryhmässä on tilaa.

Täydentyvä psykoterapiaryhmä Järvenpään keskustassa

Mannilantie 37

Virpi Näkkäläjärvi
050 3462052 virpinakkalajarvi@outlook.com

ma klo 18.15-19.45 ja ke klo 16.45-18.15

Kysy vapaita paikkoja !

Lisätietoja: www.vnakkala.fi

Täydentyvä psykoterapiaryhmä /ep

ma 16:30 - 18:00, Helsinki Mariankatu 5 C

Esa Pursiainen 040 765 2345 esa.pursiainen@pp.inet.fi

Täydentyvässä ryhmässä on tilaa.

Lisätietoja

Kuvataidepsykoterapiaryhmä aikuisille

pe 8.30-10.00, Hki, Jääkärinkatu 2 E

Marja-Leena Roine 040-578 3531 marja-leena.roine@welho.com

alkamassaa syksyllä 2018 määräaikainen 3-vuotinen kuvataidepsykoterapiaryhmä aikuisille.

Psykoterapiaryhmä aikuisille

ti 16.45-18.15, Hki, Jääkärinkatu 2 E

Marja-Leena Roine 040-578 3531 marja-leena.roine@welho.com

jatkuvakestoinen psykoterapiaryhmä aikuisille, 2 vapaata paikkaa.

Psykodynaaminen psykoterapiaryhmä

to 16.15-17.45, Hki, Jääkärinkatu 2 E

Marja-Leena Roine 040-578 3531 marja-leena.roine@welho.com

Alkamassa syksyllä 2018 uusi määräaikainen 3-vuotinen psykoterapiaryhmä

Kysy vapaita ryhmäpaikkoja!

Ryhmät keskiviikkona tai torstaina klo.17.15 - 18.45 Helsingin Töölössä.

Ossi Takala 040 742 5032 (09) 471 81 709 takalaossi@gmail.com

Kysy myös vapaita paikkoja aiemmin alkaneissa ryhmissä! psynergia.tecren.com

Lisätietoja

Uusi ryhmäpsykoterapiaryhmä alkamassa elokuussa, 2018

Helsinki, keskusta

Sinikka Vaara 040 8238357 sinikka.m.vaara@outlook.com

Uusi aikuisten täydentyvä ryhmäpsykoterapiaryhmä, joka kokoontuu Helsingissä Kampin keskuksessa Urho Kekkosen kadulla.

Lisätietoja

Uusi Kuvataidepsykoterapiaryhmä alkamassa, kevät 2018

Helsinki, keskusta

Sinikka Vaara 040 8238357 sinikka.m.vaara@outlook.com

Uusi kuvataidepsykoterapiaryhmä alkamassa

Lisätietoja

Tampereella psykoterapiaryhmä tiistaisin ja keskiviikkoisin

Erkkilänkatu 11 A 3 krs, 33100 Tampere.

Terhi Viskari Terapia ja työnohjaus OmaOte 040 7380907 terhi.viskari@omaote.fi www.omaote.fi, www.minduu.fi

Aikuisille ahdistuksesta, masennuksesta ja sosiaalisista vaikeuksista kärsiville. Kysy vapautuvia paikkoja. Ryhmiä täydennetään kevään ja syksyn 2019 aikana.